Dzieci i ryby mają głos – nowy projekt Fundacji
Dzieci i ryby mają głos – nowy projekt Fundacji

Dzieci i ryby mają głos – nowy projekt Fundacji

Projekt edukacyjny ”Dzieci i ryby mają głos – chronimy morza i oceany”. Projekt edukacyjny dla szkół podstawowych.

Chociaż życie na Ziemi nie mogłoby istnieć bez mórz  i oceanów,  ochrona ekosystemów morskich nie stanowi w Polsce niestety, ważnego elementu systemu edukacji.

Ponieważ wiemy, że tylko świadome społeczeństwo jest w stanie  skutecznie chronić przyrodę, we współpracy z MSC Polska rozpoczynamy nowy projekt edukacyjny skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych.

Projekt Fundacji, zapewni szkołom wiedzę i możliwości do aktywnego promowania zrównoważonego wykorzystywania zasobów morskich pośród uczniów i ich rodzin.

W ramach projektu powstanie m.in. platforma edukacyjna, stanowiąca kompleksowe i inspirujące źródło wiedzy dla uczniów i nauczycieli. Przygotujemy także pakiet materiałów edukacyjnych, zaprosimy szkoły do wzięcia udziału w konkursie i spotkamy się z nauczycielami na warsztatach.

Utrzymywanie oceanów i mórz w dobrej kondycji jest możliwe tylko przy pomocy świadomości społeczeństwa obywatelskiego. Celem projektu jest uwrażliwienie rodzin na potrzebę ochrony całego ekosystemu morskiego i zaproponowanie  zmiany zachowań związanych z ich codziennymi wyborami, które mają wpływ na ochronę zasobów morskich.

Najbliższe miesiące zajmie nam przygotowywanie materiałów i platformy edukacyjnej. Będziemy poszukiwać szkół podstawowych chętnych do współpracy w projekcie. Dla szkół zaangażowanych we wspólne działania przygotujemy wspaniały konkurs, a zwycięska klasa wybierze się na wyprawę nad morze ! Będziemy także razem świętować Światowy Dzień Oceanów.

Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyczyni do ochrony bogactwa żywych zasobów mórz i  oceanów.

Projekt będzie realizowany we współpracy z MSC Polska

Zobacz stronę projektu

MSC